Australia

Australia, jaką musisz poznać

Australia, jaką musisz poznać

Australia ma w sobie mnóstwo cudów natury, co oznacza, że wymagający turysta będzie rozpieszczany. Ten kraj na południowej półkuli ma coś dla każdego. Oczywiście, chcesz wiedzieć, które miejsca w Australii musisz odwiedzić podczas podróży oraz chodzi ci o wyszukiwanie najlepszych miast, parków narodowych, wysp i innych regionów, które Australia ma do zaoferowania. Jestem prawie pewien, że każdy chce odwiedzić Australię co najmniej raz w życiu i trzeba też zastanowić się, jak pełna jest piękna i naturalna.

Kultura australijska?

Wielka część kultury Australii bierze się z korzeni europejskich. Australia jest unikalnym połączeniem ustalonych tradycji i nowych wpływów z zachodniej kultury europejskiej po II wojnie światowej. Dziś Australię określa się także jako miejscem dziedzictwa Aborygenów i żywej mieszanką kultur i istnienia demokratycznego.

Unikalność australijskich zwierząt?

Australia roi się od różnych gatunków zwierząt, wielu, które znajdują się tylko w Australii. Grupa ta obejmuje kangury, misie koala, diabły tasmańskie, wombaty i wiele innych. Kangur jest przypisany do Australii od rodziny Macropodidae co oznacza „duże stopy”. Ma duże tylne nogi, mocny ogon, małe przednie nogi i długie uszy. Kangury żyją w Australii, Tasmanii, Nowej Gwinei i Nowej Zelandii. Koala jest czasami określana jako australijski miś jednakże nie są one spokrewnione. Koala znajduje się w regionach przybrzeżnych wschodniej i południowej Australii. Koala preferuje się poruszać tuż po zachodzie słońca, a 80% swojego czasu spędza śpiąc.

Klimat Australii?

Australia jest kontynentem, który doświadcza różnych klimatów ze względu na jej wielkość. Zgodnie z tym, północna Australia cieszy się tropikalnym klimatem, a Południowa Australia umiarkowanym. Pogoda może wahać się od poniżej zera w Górach Śnieżnych do zniesienia ciepła w północno-zachodniej. W wielu częściach kraju, sezonowe wzloty i upadki mogą być wielkie w zakresie temperatur od 50 ° Celsjusza do znacznie poniżej zera.

Park Narodowy Kakadu jest żywym krajobrazu kulturowego oraz jest to największy park narodowy w Australii o powierzchni 4,894,000 akrów, znajduje się w regionie Alligator Rivers na Terytorium Północnej Australii. Park Narodowy Kakadu jest domem dla 68 ssaków, ponad 120 gadów, 26 żab, ponad 2000 roślin oraz ponad 10.000 gatunków owadów, park jest ideałem tych, którzy chcą wiedzieć więcej o kulturze Aborygenów. Jest to też prawdopodobnie najbardziej relaksujące miejsce w całej Australii. Naprawdę warto je odwiedzić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *