Australia

Australia – podróż życia

Australia – podróż życia

Piękne krajobrazy, dzika przyroda, nowoczesne miasta oraz otwarci ludzie to tylko kilka cech, jakie określają Australię. Dla wielu osób odwiedzenie tego kraju jest prawdziwym marzeniem, które chcą jak najszybciej spełnić. Jest to realne, o czym przekonacie się, czytając nasz poradnik. Warto jedynie pamiętać o dokładnym przygotowaniu się do podróży, nie tylko pod względem turystycznym, ale także prawnym. Istotne będzie również opracowanie szczegółowego planu wyjazdu oraz budżetu, jaki stanie się niezbędny do realizacji wszystkich założonych celów.

Australia na wyciągnięcie ręki

Mimo że Polskę od Australii dzieli ogromna odległość, tak naprawdę kraj ten jest na wyciągnięcie ręki. Nie ma co prawda bezpośrednich lotów, jednak wystarczy wyszukać połączenia z jedną lub dwiema przesiadkami, aby w kilkadziesiąt godzin znaleźć się w tym pięknym kraju. Możliwości jest bardzo wiele. Jedną z nich jest wylot z Warszawy do Londynu, gdzie przesiadamy się na samolot do USA. Po wylądowaniu w Waszyngtonie rozpoczynamy podróż bezpośrednio do Sydney.

Wydaje się to bardzo skomplikowane, jednak w rzeczywistości zakup tak zwanych biletów łączonych lub kombinowanych jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać z popularnych wyszukiwarek internetowych, które perfekcyjnie wręcz zestawią poszczególne połączenia tak, abyście ze spokojem zdążyli na każdy samolot. Bilety dostępne są już od kilku tysięcy w jedną stronę w klasie ekonomicznej. Ich zakup pomoże wam sfinansować kredyt gotówkowy, który zasili wakacyjny budżet.

Plan podróży – noclegi

Oprócz podróży do Australii planowania wymaga sam pobyt w tym kraju. Warto pamiętać, że koszty życia nie należą do najtańszych, dlatego, wybierając miejsca noclegowe, dobrze jest posiłkować się ofertami internetowymi. Tu znów z pomocą przychodzą wyszukiwarki i porównywarki, zapewniające nieograniczony wręcz dostęp do hoteli, hosteli, prywatnych apartamentów oraz tak zwanego flat swap, czyli wymiany mieszkań.

To rozwiązanie najlepsze dla osób chcących tanio nocować w innym kraju. Dedykowane temu rozwiązaniu serwisy łączą podróżników z różnych stron świata. Jedni chcą znaleźć miejsce do spania w Australii, a właściciel domu w tym kraju marzy o wyjeździe do Polski. Portal kojarzy ze sobą takie osoby, które wzajemnie wymieniają się mieszkaniami na określony czas. Jeśli jednak preferujecie tradycyjne rozwiązania, czyli hotele, hostele lub apartamenty, w sfinansowaniu kosztów wynajmu z pomocą przyjdzie kredyt gotówkowy.

Jak podróżować po Australii?

Aby zwiedzić jak najwięcej, należy zapewnić sobie sprawny transport po kraju. Można oczywiście korzystać z dobrze rozwiniętej komunikacji publicznej, czyli z autobusów, pociągów czy samolotów, jednak zawsze jest to pewne ograniczenie. Dużo większą swobodę daje wypożyczenie na miejscu samochodu, w czym pomoże kredyt gotówkowy. Pamiętajcie jednak, że w Australii obowiązuje ruch lewostronny, dlatego też zachowanie ostrożności na drodze jest koniecznością.

Przed wylotem do Australii zadbajcie o formalności, aby móc legalnie podróżować samochodem po tym kraju. Chodzi o prawo jazdy. Polski dokument będzie honorowany w części kraju, pod warunkiem, że dysponujecie tłumaczeniem na język angielski. Innym rozwiązaniem jest złożenie wniosku o wydanie międzynarodowego prawa jazdy, które respektowane jest w Australii oraz w innych krajach, niebędących członkami Unii Europejskiej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *