Australia, Oceania

Oceania i Austalia pełne sztuki

Oceania i Austalia pełne sztuki

Z perspektywy historycznej, kultura zdefiniowała istnienie Australii i Oceanii. Oceania to grupa wielu wysp w środkowej i południowej części Oceanu Spokojnego. Znajdziesz tam fuzję unikalnych kultur – bardzo interesujących.

Sztuka i kultura Australii i Oceanii są twórczo zbudowane wokół tradycyjnej konfiguracji rdzennych mieszkańców tych społeczeństw. Australijscy rdzenni mieszkańcy byli osadnikami z pierwszej fali ludzi w okolicy. Sztuka tych rdzennych mieszkańców głównie skłonna była do religii. Wykonywanie masek była jedną ze sztuk, które pokochali.

Praktykowali również malowanie, rzeźbienie w drewnie, tatuaże, rzeźbę z kamienia i petroglify między innymi. Sztuki Towarzystwa były przekazywane głównie z jednego pokolenia na drugie, a głównym tematem tworzenia sztuki było chwalić to, co nadprzyrodzone. Opisali swoją kulturę jako zjednoczona i stąd nazwa Aborygenów w Australii, która obejmuje prawie wszystkie z rodzimych kultur w Australii w jedną zunifikowaną kulturę.

Kolonizacja Europejska utrudniała powstawanie i praktykowanie kultury tego społeczeństwa. Ich obrazy i rzeźby nie były respektowane przez kolonizatorów. Byli oni również zmuszeni do kilku niespokojnych form kulturowych, które nie trafiły na swoje dawne zjednoczone państwo. Jednak sztuka Australii nigdy nie została usunięta przez kolonizatorów. Teatr, taniec i muzyka są to inne sztuki, które Australia i Oceania mają ogromnie rozwinięte. Sporo muzyków klasycznych i wykonawców znajdziesz w Australii do dnia dzisiejszego. Cenieni w muzyce, Aborygeni zachował niepowtarzalny styl muzyki, która nadal jest kopiowany we współczesnych stylach.

Ich muzyka była bardzo istotna, zwłaszcza dlatego, że był to sposób na wysyłanie wiadomości i na to by tak chwalić swoją unikalną kulturę i wiarę w siły nadprzyrodzone. Ich religia była naprawdę ważna. Teatr i film wykazały również wielkie postępy od prostych i lokalnych przedstawień do światowej klasy i uznanej sztuki. Naprawdę warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

1 Comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *