Australia

Australia najbardziej wydajna?

Australia najbardziej wydajna?

Pierwsza dobra wiadomość

Tam, gdzie Europa patrzy przez lunetę na recesję w USA, gdzie istnieje gwałtowny wzrost bezrobocia tu na dole prognozuje się wzrost o 4% dla australijskiej gospodarki i bezrobocie jest na poziomie około 5%. Australia jest najbardziej wydajnym z krajów rozwiniętych na świecie.

Jak to się stało?

Łatwo jest zauważyć sukces w Australii, gdy pojawiają się kraje, takie jak Chiny i Indie które potrzebują wszystkiego, co Australia może produkować.

Ale jest w tym coś więcej.

Australijskie rządy od 1983 roku są już po przeglądzie gospodarki, otwierając się na wszystko, co ma do czynienia z konkurencją, czerpiąc zysk z ich atutów. Następnie kombinacja osiągniętych nadwyżek i szybkie zastosowane keynesowskiej ekonomii zmniejszyło wpływ światowego kryzysu finansowego i krachu w 2008 roku na tym kontynencie.

Jakie zmiany?

Do 2003 roku efektywna stopa protekcji produkcji spadła z 35% w 1970 roku do 5%. Zagraniczne banki zostały dopuszczone do udziału. Linie lotnicze, transport i telekomunikacja zyskały na deregulacji. Rynek pracy został przeniesiony z politycznego mechanizmu aż do racjonalizmu gospodarczego osiągniętego za pomocą negocjacji. Podatki były zmieniane, zmniejszając się zarówno dla firmy jak zysków kapitałowych i podatku GST, co nie hamuje wydajności.

Polityka imigracyjna została również zmieniona. Dzisiaj ponad 25% mieszkańców urodziło się poza Australią, pochodzą z ponad 120 różnych krajów. Jest to postać porównywalna jedynie do Izraela. W krajach takich jak Belgia, Francja, Holandia i Wielka Brytania walczy się z napływem ludności napływowej około 10%. Urazy, rasizm i zamieszki się rozmnażają. W porównaniu Australia ma stosunkowo spokojne etniczne współistnienie.

Wysoki poziom imigracji napędza gospodarkę i teraz przyczyniło się to do tego, że ponad 350.000 ludzi każdego roku powiększa grupę australijskiej ludności. Liczba ta nie jest myląca i pokazuje istotę celów imigracyjnych ustalonych przez rząd, a także reprezentuje zysk netto osób przybywających w Australiw stosunku do tych, którzy wyjeżdżają. Dla tych ludzi, bez względu na to jak długo pozostają, infrastruktura musi być zapewniona, dzięki czemu właśnie mają większe szanse na sukces.

Nie bez znaczenia jest również wszechstronność rozwijających się na tym australijskim kontynencie nisz branżowych, wśród których to każdy może z powodzeniem znaleźć coś dla siebie, niszę w której to się znakomicie sprawdzi i będzie się dobrze czuć. Jeśli planujesz migrację w tamtą stronę może to być bardzo dobry wybór.

1 Comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *