Australia

Australia – warto zwiedzić

Australia – warto zwiedzić

Dokąd udać się na słoneczne wakacje? Wielu z nas marzy o podróży na Hawaje. Albo w inne słoneczne rejony. Wielu z nas chcąc udać się w ciekawe miejsce zerka również w południową część naszego globu. I nie ma się czemu dziwić, ale warto spojrzeć nieco na wschód w stronę Australii.

Mówiąc o Australii mamy na myśli zarówno państwo, jak również kontynent. Państwo to znajduje się na kontynencie australijskim, na którym nie brakuje atrakcji. Dotyczy to zarówno atrakcji będących wytworami natury, jak również tych będących dziełem człowieka. Mówiąc o ludziach mamy na myśli zarówno białego człowieka, jak również Aborygenów – dawnych mieszkańców tego kontynentu. Znajdziemy parki narodowe, rezerwaty w przyrody, w których zobaczymy pozostałości po ich kulturze. A jeśli mowa o parkach narodowych – jednym z nich, godnym uwagi jest Park Narodowy Sprinbook. Jest to jedno z miejsc, w którym możemy ujrzeć florę i faunę Australii, a widok ten nas zadziwi. Ciekawostką tego parku narodowego są wodospady. Park ten znajduje się na wschodnim wybrzeżu Australii. Jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przykładem piękna krajobrazu Australii jest Skała Ayers, często widoczna na zdjęciach, wiele innych formacji skalnych zbudowanych z różnych, w tym rzadkich elementów zachwycające swoim pięknem oraz wiele innych atrakcji.

Innym miejscem, którym możemy podziwiać bogatą australijską florę i faunę jest słynna Wielka Rafa Koralowa, widoczna nawet z kosmosu w postaci białej linii. Tam znajdziemy istną mozaikę form i kształtów, które stworzyła matka natura. Różne organizmy – rośliny i zwierzęta tworzą tam jedną, wielką, kolorową całość.

Inne atrakcje tego kontynentu to niesamowite budowle wzniesione przez człowieka współczesnego. Jednym z nich, najbardziej charakterystycznym jest Sydney Opera House. Ekspresjonistyczna konstrukcja wykonana z betonu, stali i szkła. Sam jej kształt jest zdumiewający. Piękny budynek, w którym można zetknąć się z kulturą na wysokim poziomie.

Do Australii można dostać się drogą lotniczą i morską. W okresie letnim można nierzadko wyczarterować jacht płynący do Australii. Również liczne biura podróży oferują ciekawe wycieczki do Australii, niekiedy drogą morską, a niekiedy drogą lotniczą. Jeżeli nie mamy co robić w okresie letnim to warto udać się właśnie na ten kontynent. Chyba, że wolimy bardziej mroźne zakątki świata. W przeciwnym wypadku nie pożałujemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *