Oceania

Fidżi – malownicza część Oceanii

Fidżi – malownicza część Oceanii

Fidżi to niewielkie państwo wyspiarskie położone w Oceanii. Dostać się tam jest stosunkowo prosto, ponieważ to wyjątkowe miejsce jest doskonale skomunikowane z wieloma miejscami, m.in. z Australią, Nową Zelandią, Singapurem, Hawajami, a także ważniejszymi lotniskami występującymi w tym regionie.

Fidżi, z racji swojego położenia w strefie klimatycznej podrównikowej, to miejsce, w które można udać się w zasadzie o każdej porze roku. Zalecane jest jednak podróżowanie tam w czasie trwania miejscowej zimy, która przypada na okres maj-październik, kiedy temperatura jest nieco niższa, a powietrze odrobinę mniej wilgotne, dzięki czemu łatwiej jest funkcjonować. Poza tym zimą rzadziej pada deszcz, a także nie pojawiają się tak często groźne cyklony.

Wyspiarski kraj, o którym mowa to bez wątpienia przepiękne miejsce, choćby z uwagi na swoje położenie. Ogromną atrakcję stanowi wyspa Ovalau, którą w całości pokrywają resztki pozostałe po erupcji wulkanu. Znajduje się tutaj miasto Levuka, które niegdyś było stolicą Fidżi, założoną w 1820 roku przez brytyjskich kolonizatorów. Co niesłychanie ciekawe i jednocześnie wyjątkowo malownicze, miejscowość położona jest między górami górami wyrastającymi wprost z Pacyfiku a samym Oceanem. Widok zapiera dech w piersiach.

Oczywiście, jak przystało na kraj, który z każdej strony otacza ocean, wyjątkowo popularne są tutaj sporty wodne, a także nurkowanie. Niewątpliwie przepiękną i zapierająco dech w piersiach przygodą może być obserwowanie podwodnych raf koralowych, które tętnią życiem i zachwycają wyjątkowym bogactwem kolorów.

Jedną z największych fidżyjskich atrakcji są niewątpliwie plaże – piękne, jasne i wyjątkowo piaszczyste. Wypoczynek w takim miejscu to niewątpliwie czysta przyjemność, której warto choć raz w życiu zakosztować. Jedną z fascynujących informacji dotyczących tego wyspiarskiego państwa jest fakt, że jego mieszkańcy jako pierwsi na świecie każdego dnia witają nowy dzień. Fidżi to więc, można powiedzieć, miejsce, w którym wstaje dzień.

Ogromną atrakcję stanowi również miejscowa kuchnia, która urzeka swoim bogactwem i niepowtarzalnym smakiem. Najpowszechniej pojawiające się na stołach rarytasy to owoce morza, a także trzcina cukrowa w każdej postaci. Często można spotkać tam również potrawy hinduskie. Hindusi zostali sprowadzeni to Oceanii przez Brytyjczyków, którzy kolonizowali tamte tereny. Jeśli chodzi o ciekawostki kulinarne, warto dodać, że popularnym napojem podawanym na Fidżi jest kava – specyfik o lekkim działaniu narkotycznym.

Fidżi to przepiękne, gorące miejsce, które o każdej porze roku przyciąga turystów niczym magnes. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jasne, czyste plaże i ciepłe wody oceanu kuszą bogactwem doznań, które mogą stać się udziałem tego, kto zechce spędzić wakacje w tym raju na ziemi. Podczas fidżyjskiego lata temperatura wody sięga nawet 27 stopni, dlatego kąpiele należą do przyjemności. Zimą temperatura wody w oceanie spada do 24˚C – w Bałtyku tego rodzaju temperatura to niestety wyjątek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *