Oceania

Co można robić w Oceanii?

Co można robić w Oceanii?

Choć jest to wycieczka do najmniejszego kontynentu, Oceania ma wiele do zaoferowania miłośnikom wakacji i wypoczynku na całym świecie. Jej zróżnicowany charakter i niesamowite ilości dzikich zwierząt to jest to, co sprawia, ogrom turystów odwiedza ten kontynent rok po roku. Nic więc dziwnego, że ludzie nigdy nie nudzą się wariacjami Oceanii i chcą tam wracać corocznie.

1.) Odkryj Melbourne

Możesz zdecydować się na prywatną wycieczkę w Melbourne, gdzie będzie czas na zwiedzanie wielu atrakcji turystycznych jakie to miejsce ma do zaoferowania np. słynna Collins Street i Lygon Street. Inne historyczne budynki, które można odwiedzić to Parliament House i Katedra. W ramach swojej prywatnej trasy, można również wybrać się do Albert Park Lake.

2.) Odkryj cuda South West

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, to na pewno pokochasz jazdę wzdłuż słynnej Great Ocean Road. Jest tam także pełni zabytków i wspaniałych rodzimych stworzeń, które będzie można zobaczyć w puszczy np koale i kangury. Za dodatkową opłatą można przelecieć się helikopterem i uzyskać wspaniały widok na okolicę.

3.) Czas pingwinów

Jest to kolejna atrakcja turystyczna Oceanii – zwiedzanie krainy w której żyją pingwiny. W ramach tego rodzaju trasy, będzie można zobaczyć pingwiny w ich naturalnym środowisku. Będziesz miał również okazję dowiedzieć, jak ludzie pracują na to aby ocalić te zwierzęta i chronić ich domy.

4.) Dzień w Spa

Jak w każdym miejscu turystycznym, Oceania oferuje również spa pierwszej klasy. Tutaj można odpocząć, a także być rozpieszczanym przez sztaby ludzi w spa. Przykładowe kąpiele lecznicze, masaże i relaksujące maseczki to sposób na zupełnie relaksujący pobyt.

5.) Odwiedź winnice

Zwiedzanie winnic to kolejny świetny sposób na spędzenia wakacji w Oceanii. Mają oni doskonałych producentów wina, a właściciele winnic czasami pozwalają turystom na nocleg w swoich winnicach. Oczywiście będąc w winnicy, można spróbować wielu win, które tam produkują.

6.) Dzika strona Oceanii

Kto może zapomnieć jak wiele unikalnych istot można spotkać w Oceanii? Pamiętaj, aby odwiedzić jak najwięcej parków przyrody i rezerwatów – tam można zobaczyć unikalne fauny. Zakochaj się w ślicznych zwierzątkach, jakimi są koale i kangury, dziarski diabeł tasmański i dziobak – słynne zwierzęta występujące tylko na tym kontynencie.

7.) Solomon Island
Solomon Island ma także wiele do zaoferowania turystom i wczasowiczom. Zaprasza na lekcje nurkowania i lekcje kajakarstwa na wyspie. Można również wybrać się na wycieczkę połączoną z nurkowaniem na wyspie Solomon i zobaczyć jej różnorodną naturę.
8.) Nowa Kaledonia
Nowa Kaledonia słynie z polowania i wędkowania, a także wspaniałego doświadczenia w nurkowaniu. Na pewno można tam zobaczyć mnóstwo morskiej fauny. Jeśli chcesz relaksującej podróży, można to zrobić w taki sposób, że postawisz na przejażdżki łodzią wzdłuż wybrzeża to okazja by bliżej przyjrzeć się wyspie.

9.) Relaks w Vanuatu

Plaże Vanuatu są znane na całym świecie. Tam czeka relaksujące spa i masaże. Inną znaną rzeczą, jaką można zobaczyć w Vanuatu są żółwie morskie, które są obecnie na liście zagrożonych gatunków.

1 Comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *