Australia

Najciekawsze miejsca dla turystów w Australii

Najciekawsze miejsca dla turystów w Australii

Oczywiście każde miejsce na świecie ma swoją Wieżę Eiffla, piramidę Cheopsa, a także inne miejsca, które można by określić mianem „must be seen”. Również na australijskiej mapie turystycznej znajdują się takie punkty, których pod żadnym pozorem nie można zignorować, ponieważ byłoby to zupełnie niewybaczalne wykroczenie.

Jednym z tego rodzaju miejsc jest Sydney – największe miasto Australii, w którym żyje grubo ponad 4 miliony ludzi. Jest to miasto, będące wizytówką tego odległego kraju, które stanowi raj dla emigrantów. Sydney, chociaż nie jest stolicą, okazuje się być centrum handlowym, ekonomicznym, transportowym i każdym innym. Choć niemożliwością jest zobaczenie tam kangura, warto jednak odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Innym „must be seen” jest Port Douglas – rodzaj jednego z najsłynniejszych kurortów, przepiękna miejscowość turystyczna pełna hoteli czy pól golfowych, choć i tak jej największą atrakcją są ogromne plaże, a także zadziwiająca bliskość Wielkiej Rafy Koralowej. Port Douglas to doskonałe miejsce dla tych, który pragną wypocząć i cieszyć się piękną pogodą, oszałamiającymi widokami i bliskością rafy koralowej, którą można zobaczyć nawet z kosmosu!

Kolejnym niesłychanie ważnym punktem na turystycznej mapie Australii jest Brisbane – jedno z największych miast Australii, której jest jednocześnie jednym z najgorętszych miast na świecie. Koniecznie trzeba zobaczyć tego tętniącego życiem molocha, położonego u ujścia rzeki Brisbane do Zatoki Moreton.

Dla amatorów sportów wodnych atrakcyjnym miejscem będzie z pewnością Byron Bay – niewielka miejscowość, która pozwoli odprężyć się w atmosferze beztroski towarzyszącej uprawianiu sportów wodnych. Wysoka temperatura, przejrzysta i ciepła woda – czego można chcieć więcej?

Jedną z najdziwniejszych metropolii na świecie jest bez wątpienia Perth i m.in. dlatego warto je zobaczyć. Jest przeogromne, choć w jego sąsiedztwie niemożliwe jest znalezienie innego dużego miasta. Najbliższe, Adelajda, znajduje się w odległości 2845km. Dla amatorów miejskich, ale niewątpliwie pięknych krajobrazów doskonale nadaje się Canberra, która jest jednym z najbardziej zielonych miast na świecie. W tym dziwnym miejscu, które sąsiaduje z gęstym australijskim buszem można spotkać kangura skubiącego trawnik znajdujący się pod siedzibą parlamentu.

Australia jest niesłychanie egzotycznym miejscem, w którym niemal wszystko może fascynować! Od krajobrazów, przez kulturę i historię, aż po rozwiązania urbanistyczne. Jest to kraj, który posiada wielomilionowe miasta, a także tysiące kilometrów kwadratowych zupełnie pustych i niezaludnionych połaci. Tylko tam można spotkać kangura-samobójcę lub Wielką Rafę Koralową, która jest rzeczywiście ogromna i tak piękna, a także różnorodna, że trudno opisać podobne zjawisko słowami – trzeba je po prostu zobaczyć. Australia to miejsce niesłychanie dziwne, ale przy tym zadziwiająco piękne i każde spotkanie z nim musi zachwycać – za każdym razem tak samo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *