Oceania, Przyroda

Bogactwo Nowej Zelandii

Bogactwo Nowej Zelandii

Nowa Zelandia jest częścią Oceanii. Stanowi ona punkt na mapie świata, który okazuje się być wyjątkowo atrakcyjnym dla spragnionych spokoju i pięknych widoków turystów. Jeśli chodzi o kwestie formalne, Polacy, którzy udają się do Nowej Zelandii na okres nie dłuższy niż trzy miesiące w celach turystycznych nie potrzebują wizy. Wystarczy ważny polski paszport. Jednak podczas kontroli tzw. Immigration Officer, który podejmuje ostateczną decyzję, może zażądać okazania biletu powrotnego. Może poprosić również o udokumentowanie posiadania środków na pobyt – karta płatnicza to wystarczające zabezpieczenie. W przypadku planowania dłuższego pobytu, należy wystąpić do ambasady Nowej Zelandii znajdującej się w Warszawie o wizę.

Każdy, kto choć raz uda się do Nowej Zelandii, niewątpliwie podda się jej nieodpartemu urokowi. Jest to przepiękny kraj, w którym można znaleźć zarówno przepiękne plaże, jak i góry, wulkany, czystą wodę i masę innych atrakcji. Nowa Zelandia to kraj wulkaniczny. Jedną z imponujących do dziś atrakcji turystycznych jest niewielka wioska całkowicie zniszczona na skutek erupcji wulkanu, która miała miejsce w regionie Rotorua. Można znaleźć tam również inne, liczne atrakcje takie, jak choćby gorące źródła, gejzery czy błota geotermalne.

Inną spośród atrakcji uwielbianych przez turystów jest pływanie z delfinami. Tego typu rozrywce można oddawać się w przynajmniej kilku miejscach na terenie tego wyjątkowego kraju, jednak najpopularniejszym jest Bay of Islands, znajdujące się na północy. Popularność tego miejsca wynika z przepięknego krajobrazu, który można tam spotkać, a także z niesłychanie ciepłej wody.

Inną olbrzymią atrakcję stanowi szusowanie po wulkanie Whakapapa, który ostatni raz wybuchł jakieś dziesięć lat temu. W świeży krajobraz wulkaniczny wpisuje się doskonale dopracowana infrastruktura narciarska, której mógłby pozazdrościć niejeden kurort położony choćby w europejskich Alpach. W Nowej Zelandii można podziwiać również fiordy, które Europejczykowi kojarzą się głównie z chłodną Skandynawią, jednak nic bardziej mylnego! Inną atrakcją tego miejsca są również… lodowce.

Nowa Zelandia to, jak widać, przepiękny kraj, który jest nie tylko wyjątkowo urodziwy, ale również niebezpiecznych. Przecudowne fiordy, wulkany czy gejzery to tylko kilka spośród licznych atrakcji, jakie jest w stanie zaoferować to wyjątkowe miejsce. Średnie temperatury, jakie tutaj panują nie przekraczają najczęściej 20˚C, jednak doznania okazują się zdumiewające. Nowa Zelandia z całą pewnością ma niesłychanie wiele do zaoferowania tym, którzy zdecydują się ją odwiedzić. Jest niesłychanie idyllicznym miejscem. Żyje tu dwa razy więcej owiec niż ludzi. Nie można spotkać w Nowej Zelandii niemal żadnych groźnych i drapieżnych zwierząt, które stanowiłyby bezpośrednie zagrożenie dla życia ludzkiego. W tym kraju, tak samo jak zresztą w Australii nie należy do rzadkości spotkanie Hindusa czy Azjaty – również Nowozelandczycy szeroko otworzyli swoje granice dla imigrantów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *